התחדשות אורבנית - מה זה ולמי זה נחוץ

התחדשות אורבנית הינה תהליך שבו אזור עירוני מסוים מתחדש ומשתקם. תהליך ההתחדשות העירונית הוא תהליך טבעי העובר על אזורים רבים בעולם בכלל ובישראל בפרט. מי הם היוזמים של תהליך התחדשות עירונית? אילו יתרונות מביא התהליך הזה לאוכלוסייה המתגוררת במקום ולעיר בכלל? אילו חברות אמונות על ביצוע תהליך התחדשות כאמור לעיל? בשורות הבאות נעסוק בנושא חשוב זה, שכדאי לקרוא ולהתעמק בו.  

 

התחדשות אורבנית - תהליך טבעי או יזמות עסקית? 

תהליך התחדשות עירונית יכול להיות תהליך שמתחיל באופן טבעי או תהליך יזום על-ידי גוף עסקי ופיננסי המעוניין בסיכומו של עניין לייצר לעצמו רווחים מיישום תהליך ההתחדשות כאמור. תהליך התחדשות עירונית טבעי מתרחש כאשר דירות באזור מגורים מסוים נמכרות בדרך כלל בצורה אינטנסיבית למשקיעים או לדיירים חדשים, אשר הדיירים הללו מהווים מצהע המאפשר התחדשות עירונית במקום. לעיתים היוזמה באה מצד התושבים ולעיתים מצד הרשות המקומית.

מנגד, גוף עסקי או פיננסי גדול או פיננסי עשוי ליזום תהליך התחדשות עירונית אם הוא מזהה את הפוטנציאל הטמון באזור הזה. היזמים משקיעים כסף ברכישת בתים מדיירים המתגוררים באזור המיועד להתחדשות או לבנייה מסיבית על האדמה שהתתפנתה. היזמים מתכננים את האזור באופן פרטני כך שיהווה מוקד משיכה ליחידים או למשפחות בעלי אמצעים כגון, מתקני שירות לרווחת הדיירים(חדרי כושר,בריכה,משחקייה לילדים) בית חכם, דלתות פנים יוקרתיות וכל פרמטר שנוגע בבנייה חדשנית בימנו . היתרון עבור היזם הוא כאמור הפקת רווחים, ואילו עבור הרשות המקומית היתרון הגדול טמון מצד אחד בשיפור סוג האוכלוסייה באזור המדובר מצד אחד ומצד שני שיפור של איכות החיים לכלל האוכלוסייה במקום., זאת בנוסף להעלאת הפוטנציאל הכלכלי של האזור הזה.

 

התחדשות אורבנית יזומה והיתרונות שלה

בדרך כלל, התחדשות עירונית יזומה עדיפה על התחדשות המתבצעת באופן טבעי, זאת כיוון שהתוכנית שהיזם מציע היא פרטנית  הוא המעניקה את מירב היתרונות למי שירכוש נכס באזור המתחדש. עם היזמים הבולטים בתחום ההתחדשות העירונית נמנהית את חברת אפריקה ישראל התחדשות עירונית.  מדובר בחברה ותיקה בעלת הישגים רבים בעבר, המתמחה בתחום ה הולך וצובר תאוצה של התחדשות אורבנית. אם יש לך עניין ברכישת נכס באזור מתחדש זה המקום הנכון עבורך כדאי לך ליצור קשר כבר כעת והנציגים המאיומנים של חברת אפריקה ישראלהתחדשות עירונית יחזרו אליך בהקדם והיא יסייעו לך במציאת הנכס המתאים עבורך או בביצוע התחדשות עירונית בבניין בו הינך מתגורר.

 

התחדשות אורבנית