יזמות תמ"א 38 – איך עושים את זה עצמאית?

המודעות הגבוהה ליתרונות הרבים הטמונים בפרויקטים של תמ"א 38 גורמת ליותר ויותר אנשים המחזיקים בדירה לנסות ולהוביל מהלכים כדי להוציא פרויקט כזה אל הפועל גם בבניין בו הדירה שבבעלותם ממוקמת. 

החדשות הטובות הן שיש לא מעט פרויקטים של תמ"א 38, אשר יצאו לפועל לאחר יוזמה ראשונית, של אחד מבעלי הדירות בבניין, לכן, יש בהחלט סיבה לנסות ולפעול על מנת להשיג את המטרה. 

השלב הראשון, הוא כמובן לבצע מחקר עצמאי אשר ייעודו לוודא אם הבניין המדובר אכן מתאים לפרויקטים מהסוג הזה. ניתן אף להזמין אדריכל, על מנת שזה יבצע בדיקת היתכנות.

כמובן, שאם השלבים הללו עוברים בהצלחה, השלב הבא יהיה לנסות ולאתר חברה המתמחה בתחום של יזמות תמ"א 38. 

 

יזמות תמ"א 38 – השלבים בהם יש לנקוט בדרך להשגת המטרה

כדי להשיג את המטרה ולהוציא אל הפועל יזמות תמ"א 38, חייבים להקפיד ולפעול על פי שלבי עבודה מסודרים, אשר כוללים  בדיקת ההתאמה ופנייה לאדריכל. בשלב השני, יש לגייס עורך דין מקצועי המתמחה בתחום של תמ"א 38 אשר יוכל ללוות את הפרויקט לאורך כל שלביו. בשלב הבא יש לגבש תוכנית כללית, תוך דגש משמעותי על כל הפן הכלכלי והתקציבים המיועדים למטרה. השלב הבא בתהליך יהיה תכנון הנדסי ואדריכלי אשר מהווה שלב חובה בדרך לקבלת היתר הבנייה. השלבים הבאים יכללו הוצאת מכרז לצורך בחירת הקבלנים המתאימים לפרויקט. בשלב הבא ניתן יהיה להתחיל בעבודת הבנייה ולאחר מכן  למכור את יחידות הדיור החדשות שהתווספו לבניין על מנת לממן את הפרויקט ואף להפיק ממנו רווחים. 

יזמות תמ א 38 | אפריקה ישראל - התחדשות עירונית

 

מעוניינים להוציא אל הפועל פרויקט תמ"א 38? 

אם אין לכם את האנרגיה לבצע את כל התהליכים המרכיבים והרבים בכוחות עצמכם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת "אפריקה התחדשות עירונית". 

החברה המקצועית והמנוסה המתמחה בפרויקטים מסוג תמא 38/2 ופינוי בינוי, אשר צברה לעצמה במהלך השנים שם ומוניטין בתחום, מהווה ללא כל ספק את הכתובת הנכונה עבור כל מי שמעוניין להוציא אל הפועל יזמות תמ"א 38 וכמובן, ליהנות מכל היתרונות שפרויקטים מהסוג הזה טומנים בחובם.