תמ"א 38 נחשבת אומנם לתוכנית חדשה יחסית (משנת 2005), אך בשנים האחרונות היקף הפרויקטים עלה בצורה משמעותית. כמו כן, לאורך השנים, הוכנסו גם חידושים ועדכונים שונים, אשר מטרתם הייתה לעודד את היזמים.

יזמות תמ"א 38 – תמונת מצב

תמ"א 38 נחשבת אומנם לתוכנית חדשה יחסית (משנת 2005), אך בשנים האחרונות היקף הפרויקטים עלה בצורה משמעותית. כמו כן, לאורך השנים, הוכנסו גם חידושים ועדכונים שונים, אשר מטרתם הייתה לעודד את היזמים.

כך יוצא, שכיום, כל מי שמחפש אחר חברות אשר מציעות שירות של יזמות תמ"א 38, עתיד למצוא לא מעט חברות, כמו גם קבלנים, אשר עוסקים בין היתר גם בתחום זה, או מתמחים בתמ"א 38 ובפרויקטים אחרים בתחום ההתחדשות העירונית, באופן מקיף ופרטני. 

ריבוי החברות אשר עוסקות בתחום, טומן בחובו מחד שורה של יתרונות כשהגדול מהם טמון באפשרות לבחור מתוך ההיצע את האפשרות אשר תענה בצורה הטובה ביותר על הדרישות. 

מאידך, ריבוי החברות והקבלנים גם יכול לחזק את הצורך לבחון בצורה מוקפדת את הניסיון הפרטני בתחום, הרמה המקצועית והמהימנות של החברה הנבחרת.

יזמות תמ"א 38 – הכירו את השחקנים

 

בתחום של יזמות תמ"א 38, ישנם סוגים שונים של יזמים ובין היתר: חברות אשר מגיעות גם בתחום הקבלנות וגם מתחום היזמות וחברות שהינן מתחום היזמות בבית. 

 

גורמים נוספים שפועלים בתחום הם קבלנים, אשר מתמקדים בעיקר באיסוף החתימות וההסכמים מבעלי הדירות ואז מוכרים את הפרויקט ליזמי בנייה. 

וישנם גם שחקנים נוספים, כאשר קיימת חשיבות גבוהה להבין מי החברה אשר עומדת מולכם, במה היא בדיוק מתמחה ועד איזה משלבי הפרויקט היא תלווה אתכם – כמובן, שכל מה שסוכם מול אותה חברה, אמור להיות מעוגן בתוך הסכם התקשרות ברור ומסודר.

קבלת ההחלטות הנכונות

כאשר זה נוגע לנושא של יזמות תמ"א 38, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את היזם בקפידה, תוך דגש על פרמטרים כמו: עריכת בדיקה מקיפה לגבי החברה ולגבי ניסיונה, בדיקה  מעמיקה של הצעת  החברה, והכנת רשימת שאלות מקצועיות, כאשר התשובות שתקבלו יכולות להעיד על הרמה המקצועית של החברה היזמית.

אם גם אתם נמצאים בימים אלה בחיפוש אחר חברת יזמות של תמ"א 38 ולא רוצים להתפשר על מקצועיות ואמינות החברה, מוזמנים ליצור קשר עם חברת "אפריקה התחדשות עירונית" המתמחה בפרויקטים מסוג תמ"א 38/2 ופינוי בינוי.

יזמות תמ