תמ"א 38 ב' - כל היתרונות ליזמים ולדיירים

ארץ ישראל חוותה בעבר ותקחווה ככל הנראה גם בעתיד רעידות אדמה עוצמתיות. כיוון שכך, הוציאו הגופים האמונים על כך תקנות בדבר בניית מבנים חדשים. בנוסף הוא צבאהוחלט על תוכנית תמ"א 38 שהמטרה שלה לחזק בניינים ישנים. מהי תמ"א 38 ומה ההבדל בינה לבין תמ"א 38 ב'? מה היתרונות שמזמן את התוכנית הזאת ליזמים מצד אחד או לבעלי הדירות בבניין המטופל מצד שני?  בשורות הבאות נעסוק בתוכנית המתאר הארצית 38 בית' ובעיתונות יתרונות שלה לכל הצדדים המעורבים.

 

תמ"א 38 - מה זה אומר?

 

תמ"א 38, או בשמה המורחב "תוכנית המתאר הארצית 38 " היא למעשה תוכנית שהמטרה שלה היא  חיזוק בניינים ישנים מפני רעידות אדמה. התוכנית נוגעת לבניינים שנבנו לפני שנת 1980 שלא בהתאם לתקנים המחמירים שנקבעו לחיזוק בניינים מפני רעידות אדמה. על מנת להמריץ את הדיירים במבנים שאינם מחוזקים מפני רעידות אדמה לממש את תכנית החיזוק של הבניין שלהם נתן המחוקק תמריצים הן ליזמים והן לדיירים. ליזמים מאפשר המחוקק להוסיף דירות במבנים שחוזקו ולמכור אותן במחיר מלא. הכסף שהתקבל יכסה את עלויות השיפוץ והחיזוק וגם יניב רווחים ליזם. בעלי הדירות, מצד שני, יזכו לתוספת שטח בדירות המשופצות שלהם, תוספת מעלית וממ"ד וכן במקרים רבים, תוספת מקום חנייה. ועל מנת שהעסקה תהייה בטוחה תצטיידו בעורך דין מקרקעין בעל ניסיון.

 

תמ"א 8 ב' ויתרונותיה

 

תוכנית תמ"א 38 ב' היא למעשה המשך ישיר של תוכנית תמ"א 38. ההבדל העיקרי בין שתי התוכניות הוא שהאחרונה מאפשרת לקבל תוספת שטח לא רק בבתים ובבניינים מחוזקים, אלא גם במקרים שבהם הדיירים מפונים במדירותיהם, היזם הורס את הבניין הקיים ובונה במקומו בניין חדש ומשודרג.  גם במקרה הזה ייהנו הדיירים על פי תוכנית תמ"א 38 ב' מן האפשרות לקבל הן תוספת בנייה והן תוספות אחרות בדומה לתכנית תמ"א 38 המקורית. 

 

אם יש לכם עניין לשדרג או לחזק את עצמכם לדירה חדשה בבניין חדש הבניין שלכם זה המקום הנכון עבורכם.  תוכנית תמ"א 38 ב'  מציעה לכם את כל היתרונות האפשריים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע המיומנים של אפריקה ישראלהתחדשות עירונית ייצרו איתכם קשר בהקדם. הם יסייעו לכם וילוווה אתכם לאורך כל הדרך עד להגשמת התוכניות וקבלת דירה חדשה משודרגת או גדולה יותר מהדירה הקודמת.