תמ"א 38 באזור הרצליה – כל מה שחשוב לדעת

תמ"א 38 היא תוכנית מתאר ארצית אשר ייעודה לחזק בניינים קיימים מפני רעידות אדמה.

במסגרת התוכנית, הדיירים נהנים משורה ארוכה של הטבות נוספות, מלבד חיזוק יסודות הבניין, בין היתר: התקנת מעלית, תוספת של מקומות חניה, תוספת של מרחבים מוגנים וחידוש של כל חזית הבניין. גם שאר הגורמים אשר מעורבים בפרויקט תמ"א 38 בהרצליה יוצאים מורווחים, כאשר היזם אשר מוציא את הפרויקט אל הפועל נהנה מבניית יחידות דיור נוספות בבניין ומכירתן (במסגרת הפרויקט ניתן להוסיף 2 קומות נוספות למבנה) והעיריה נהנית ממבנים יציבים, חדשים ואטרקטיביים יותר בשטחה (התחדשות העירונית).

זאת הסיבה שבשנים האחרונות אנחנו שומעים על יותר ויותר פרויקטים של תמ"א 38 בכל רחבי הארץ וכחלק מכך גם על פרויקטים של תמ"א 38 באזור הרצליה.

 

פרויקטים של התחדשות עירונית בהרצליה

העיר הרצליה נמצאת במרכז הארץ (על אף שהיא מוגדרת חלק מאזור השרון ולא מהמרכז, היא ממוקמת במרחק נסיעה של דקות בודדות מתל אביב) ולכן, מהווה עיר מגורים מבוקשת.

הרצליה נחשבת לאחת מהערים המובילות גם כאשר זה נוגע למספר היתרי תמ"א 38 אשר התקבלו בעיר – כאשר עד כה אושרו ברחבי הרצליה למעלה מתשעים פרויקטים – ונכון לכתיבת שורות אלו, עשרות מהם כבר יצאו אל הפועל ואף אוכלסו על  ידי דיירים.העירייה מעודדת פרויקטים של תמ"א 38  בכל רחבי הרצליה ובעיקר באזור הדרומי של העיר.

בשנת 2014 אף הוקמה בעירייה מחלקה ייעודית להתחדשות עירונית, אשר תפקידה לתת מענה לתושבים, ליזמים, למתכננים ולכל מי שמעוניין לקדם או להוציא אל הפועל פרויקטים של תמ"א 38.

תמ"א 38 בהרצליה – הכתובת הנכונה למטרה

אם גם אתם מעוניינים להוציא אל הפועל פרויקטים של תמ"א 38 הרצליה ומחפשים אחר אותם היזמים אשר יסייעו לכם להוציא את אותם הפרויקטים אל הפועל, צרו קשר כבר היום עם "אפריקה התחדשות עירונית", שהינה חברה-בת, אשר נמצאת בבעלות מלאה של קבוצת אפריקה ישראל מגורים לחברה ניסיון של שנים רבות בהוצאת פרויקטים של התחדשות עירונית אל הפועל והיא מתמחה בפרויקטים של תמא 38/2 ופינוי בינוי.

 

תמ