האם בניינכם מוכן לרעידת אדמה?

התרחשות רעידת אדמה בישראל היא לא שאלה של אם, אלא של מתי. המומחים מתריעים כי במקרה של רעידת אדמה, המתרחשת אחת לכ-100 שנה, יקרסו מאות אלפי מבנים ישנים, שנבנו לפני 1980. אחד הפתרונות הוא תוכנית תמ"א 38/2, המאפשרת את הריסתם של מבנים ישנים ובנייתם מחדש משלב היסודות, תוך הפיכת הדירות לבטיחותיות, גדולות, מרווחות ומודרניות. איך תדעו אם גם בניינכם עומד בתנאי תמ"א 38/2? המומחים שלנו מסבירים.

הפתרון הישן – תמ"א 38

אחת הדרכים להתמודד עם החשש לקריסת מבנים ישנים שנבנו טרם החלת תקן 413 - תקן בנייה מחייב מפני רעידות אדמה המחייב בניית ממ"ד או ממ"ק )מרחב מוגן קומתי( - היא תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, או בקיצור תמ"א 38מטרתה של תוכנית תמ"א 38 היא לאפשר קבלת היתר בנייה לחיזוק מבנים ישנים, ללא צורך בהכנת תוכנית מפורטת.

הפתרון החדש – תמ"א 38/2

ב 2010- נכנס תיקון לחוק, בדמות תמ"א 38/2 , מתוך הבנה כי חיזוק לבניין הישן באמצעי חיזוק חיצוניים בלבד, תוך הרחבת הדירות ותוספות בנייה מלמעלה, אינו תמיד מספק. הליך תמ"א 38/2 מאפשר הריסה מהיסוד ובנייה מחדש של הבניין, תוך עמידה בתקני הבטיחות המחמירים ביותר מפני רעידות אדמה ומפגעים בטיחותיים. הבונוס לבעלי הדירות, פרט לדירות בטיחותיות יותר, הוא גם דירות חדשות, מודרניות, מרווחות וגדולות, מצוידות במפרט עשיר, בבניין חדש ומודרני.

האם בניינכם עומד בתנאי התמ"א להריסה ובנייה מחדש?

אם אתם מתגוררים בבית ישן, סביר להניח כי אינו עומד בתקני הבטיחות מפני מפגעים ורעידות אדמה. כך תדעו האם הבניין עומד בתנאי הסף לתהליך תמ"א 38/2          והתחדשות עירונית:

  • האם הבניין נבנה לפני 1980 , כלומר לפני כניסת תקן הבנייה המחייב מפני רעידות אדמה?
  • האם הבניין בן שתי קומות ומעלה?
  • האם הבניין בעל שטח כולל של מעל 400 מ"ר?

אם הבניין עומד בתנאים הללו, כדאי לרכז את בעלי הדירות בבניין ולבדוק אפשרות להתחיל בהליך תמ"א 38/2.

"אפריקה התחדשות עירונית" - הטוב ביותר עבורכם

"אפריקה התחדשות עירונית" מיישמת במרכזי ערים ברחבי הארץ את תוכניות תמ"א 38/2 להריסת מבנים ישנים שנבנו לפני 1980 ובנייתם מחדש משלב היסודות – מצוידים בממ"דים, ותוך הקפדה על תקני הבטיחות המחמירים ביותר.

בנוסף, מקפידה אפריקה התחדשות עירונית על תכנון חדש ומודרני הכולל, בין היתר, חנייה תת קרקעית ועוד.

הבניינים הנבנים בתהליכי ההתחדשות העירונית עומדים בתקנים הנדסיים מחמירים ביותר ובעלי מרחבים מוגנים למניעת קריסה בזמן רעידות אדמה ולהגנה ביטחונית מרבית.

 

 

השאירו פרטיכם כאן
ונשוב אליכם
side button form צרו עימנו קשר