מה המשמעות של תמ"א 38 חולון?

בחולון הולכים ומתקדמים כמה פרויקטים מסעירים מסוג תמ"א 38. למה מסעירים? מכיוון שבכוחם לשדרג את פני העיר, לתרום לרווחת הדיירים ולשפר את מצבם של זוגות צעירים ומשפרי דיור. על המשמעות הרחבה של תמ"א 38 חולון מספרים מומחי חברת אפריקה התחדשות עירונית. 

 

תמ"א 38 חולון מסוג תמ"א 1 

המשמעות המרכזית של תוכנית המתאר הייתה ונותרה שיפור תשתית המבנים והפיכתם לעמידים יותר, מודרניים יותר וחזקים יותר. על מנת להשיג זאת, הוצג תמ"א 38 מסוג 1 שמבוצע על בסיס מבנה קיים. כלומר, לוקחים מבנה בחולון שאושר לביצוע חיזוק, מעבים את היסודות שלו, מחזקים את העמודים ומוסיפים חדרי ביטחון בתקן חדש. לעיתים גם מקימים תוך כדי כך מרפסות וכן משפצים את הלובי ואף מוסיפים מעלית לנוחות הדיירים. תוספת הקומות שבונים מאפשרת הזרמת דם צעיר לשכונה. כך אפשר לממן את הפרויקט החשוב. 

 

מה המשמעות של תמא 38 חולון

תמ"א 38 סוג 2

ככל שהובהרו היתרונות השונים של תמ"א 38, הועלו גם רעיונות לשיפור התהליך והנגשתו לציבור הרחב בצורה נוספת. כך, מקדמים בחולון גם תמ"א 38 מסוג מודרני יותר (סוג 2). הרעיון בבסיסו דומה לפינוי בינוי. כלומר, הורסים לחלוטין את המבנה הישן והיותר רעוע ובונים במקומו מבנה מודרני לכל דבר. מבנה יותר גבוה, יותר מרשים, חזק ועמיד ובקיצור – הכל חדש. הדיירים הוותיקים מקבלים דירה חדשה תמורת דירתם הישנה ודיירים חדשים מצטרפים לשכונה. 

 

האם הדיירים באמת לא צריכים לשלם? 

בין אם מבצעים תמ"א 38 בחולון מהסוג הראשון ובין אם מהסוג השני, כל המיזם הזה נעשה ללא עלות. כלומר, יש כמובן עלויות לבנייה ולשיפוץ, לשיפור היסודות ולהקמת המעליות וכל היתר, אך נושא בהן היזם, מי שמטפל בהגשת התוכניות, אישורן, הסדרת החתימות מצד הדיירים וכן הלאה. עבור כל זאת, הדיירים הנוכחיים שבבניין חותמים על הסכמתם לביצוע הפרויקט. 

 

האם כל היזמים בחולון שווים?

בעיר גדולה כמו חולון, אין יזם אחד שיכול להוביל את כל הפרויקטים בו זמנית. לכן אם מוצע לכם תמ"א 38 חולון בדקו היטב את הרקורד של היזם ושל החברה המבצעת. בהצלחה!