תמ"א 38/2 – כל מה שחשוב לדעת

בשנת 2010, חמש שנים לאחר שאושרה התוכנית המקורית של תמ"א 38 (התוכנית אשר מטרתה חיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה), אושר תמ"א 38 תיקון 2, כאשר מטרת התיקון הייתה בראש ובראשונה להבטיח שהמבנים יעמדו בתקנים המחמירים ביותר בכל מה שקשור להגנה מפני רעידות אדמה ומעבר לכך, לעודד עוד יזמים להוציא אל הפועל תוכניות מהסוג הזה. 

התיקון השני מאפשר להרוס את הבניין הקיים ועדיין לשמור על זכויות הבנייה השונות בהתאם להוראות תמ"א 38 ובשונה מפרויקט פינוי ובינוי. 

מעבר לכך, בתיקון השני נוספו גם לא מעט תמריצים כמו האפשרות להרחיב את הדירות במבנה ב-25 מ"ר, אפשרות לבניית קומה נוספת במבנה והטבות נוספות.

 

תמ"א 38 תיקון 2 – תמריצים ליזמים ולדיירים

הקמת הבניין מחדש דורשת מצד היזם/הקבלן עבודה הרבה יותר מורכבת מאשר חיזוק של מבנה קיים, לכן, כדי לתת ליזמים מוטיבציה להוציא את הפרויקטים הללו אל הפועל למרות המורכבות שלהם, היזמים אמורים לקבל בפרויקטים מהסוג הזה פי 2.5-3 יחידות דיור מכמות היחידות אשר הייתה בבניין הישן. 

במסגרת תמ"א 38/2 הדיירים זוכים לדירה חדשה ומרווחת משמעותית מהקודמת. מעבר לכך, הם זוכים למימון הוצאות דמי השכירות לכל אורך התקופה בה הם לא יוכלו לחיות בדירה. 

כמובן שהוצאת פרויקטים מהסוג הזה אל הפועל תהיה מורכבת במיוחד ולכן דורשת בחירה מוקפדת של היזם/הקבלן על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. 

 

לא להתפשר על פחות ממקצוענים

אם גם אתם מעוניינים להוציא פרויקט תמ"א 38/2 אל הפועל, ובעיקר לאחר המודעות למורכבות הטמונה בפרויקט תמ"א 38 תיקון 2, אתם נמצאים בכתובת הנכונה למטרה.

"אפריקה התחדשות עירונית" היא חברה-בת של אפריקה ישראל מגורים, הוותיקה ובעלת המוניטין, מה שמבטיח מקצועיות בלתי מתפשרת, אמינות וכתובת זמינה לכל שאלה או בעיה אשר עולה. אם אתם זקוקים לפרטים נוספים או מעוניינים לעשות את הצעד הראשון בדרך לפרויקטים להתחדשות עירונית מכל הסוגים, מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם החברה ולקבל את כל הפרטים. 

 

תמ

לכל הפרוייקטים