התחדשות עירונית בחיפה ופינוי בינוי - לחיות בבית חדש במרכז העיר

הערים הגדולות כמו חיפה הן ערים צפופות במיוחד, בהן בנייה חדשה לחלוטין נעשית בשולי העיר, כפי שקורה בשוליים הדרומיים-מערביים של חיפה באזור מת"מ. רבים לא רוצים לוותר על הנוחות של חיים במרכז העיר בשכונות הוותיקות בהן יש כבר מכלול של שירותים העוטפים את האזור כולו, כמו בתי ספר וגנים קרובים, קופות חולים, ועוד. פרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית בחיפה הם בדיוק הדרך לא להתפשר - לקבל בית חדש וגדול יותר ולהיות ממוקמים באזור מרכזי בלב שכונת מגורים ותיקה.

אם אתם תושבי חיפה ואתם גרים בבניין מיושן, אם אתם רוצים לעבור למגורים בתנאים טובים יותר אבל לא מוכנים לוותר על האזור, אם אתם רוצים להעלות את ערך הבית שלכם בצורה משמעותית או במילים אחרות, לעבור לבית אחר אבל באותו המקום, אתם צריכים לשמוע על האופציה של התחדשות עירונית בחיפה ופינוי בינוי. זו תוכנית שרצה כבר לא מעט שנים והיא טומנת בחובה כמעט רק יתרונות. היא אמנם מצריכה השקעה בצורת חיים פחות נוחה לתקופה מסוימת אבל לאחריה הרווח שלכם יהיה גדול. הנה כמה דברים שכדאי לכם לשמוע עליהם, מהי בכלל תוכנית פינוי בינוי ולמה היא אינטרס גם של הרשות המקומית. 

לפרק את קרונות הרכבת

פרויקטים של פינוי בינוי בחיפה מעלים את איכות חיי הדיירים באופן משמעותי לעומת החיים לפני הפרויקט. תחום משמעותי בו חל שינוי הוא בטיחות התושבים, כולל המוכנות לרעידות אדמה. אותם בתים בהם נערכים פרויקטים של התחדשות עירונית ופינוי בינוי בחיפה ובכלל הם בתים ישנים מאוד, חלקם הגדול הם שיכוני רכבת משנות החמישים, תקופה שבה בנו כדי שיהיה היכן לשכן תושבים מבלי לחשוב בכלל על איכות הבנייה והבטיחות. הבתים החדשים שנבנים במסגרת הפרויקט עומדים בכל התקנים של עמידות לרעידות אדמה ובטיחות באופן כללי - בטיחות אש למשל. זהו כמובן רק קצה הקרחון בהבדל בין שיכוני רכבת ישנים למגדלים או בניינים חדשים. אשר עברו ביקורת של איתור נזילות מים על ידי חברה מקצועית

 

פינוי בינוי בחיפה - להחזיר את האור לשכונה

בתים חדשים שנבנים בפרויקטים של פינוי בינוי הם אמנם בתים גדולים וכרוכים בשטח רב יותר, לעיתים על חשבון צמחיה (במיוחד בחיפה עיר הכרמל), אך משריפות שקרו בכרמל בשנים האחרונות ובתים שנשרפו כליל בגלל קרבתם לעצים הבינו שקיצוץ בצמחיה סביב הבתים יהיה לטובת כולם. מעבר לכך, החומרים מהם נבנים בתים חדשים, הציפוי הבהיר, מעקות הזכוכית במרפסות - כל אלה יצרו אור בשכונות שנראו אפלות בגלל הבנייה הישנה והכהה.

 

לעזוב דירת 3 חדרים ולחזור לדירת 4 חדרים ומרפסת

פינוי בינוי והתחדשות עירונית בחיפה ובכלל מביא עימו כמובן גם קבלת דירה גדולה יותר בחדר נוסף לפחות ובמרפסת המעלה את איכות החיים משמעותית. כמובן שאלה מעלים במידה רבה את ערך הדירה, כך שדייר שיחליט למכור יקבל סכום גדול ויעשה עסקה ענקית. כמובן שכל היתרונות הרבים של פרויקט פינוי בינוי תלויים מאוד בחברה שלקחה על עצמה את הפרויקט. זהו פרויקט מורכב הדורש תכנון וביצוע ללא פשרות. 

מה מרוויחים הצדדים?

פרויקט פינוי בינוי בחיפה, כמו גם בכל מקום אחר, הוא פרויקט ממנו כולם מרוויחים. הרשות המקומית משפרת את פניה ומחליפה את המבנים הישנים בחדשים, הדיירים מקבלים בבניין החדש דירות ששוות או גדולות מהדירות הישנות וכך הערך שלהן עולה, והיזם או החברה שעומדת מאחורי הפרויקט מוכרת את שאר הדירות ברווח גדול. חברה כמו חברת אפריקה התחדשות עירונית מתחייבת אל מול הדיירים לכל פרט ופרט בחוזה והיא זו שדואגת להם להכול מא' ועד ת', וזה גם מה שמכניס לה כסף כך שכדאי שהיא תהיה לויאלית ללקוחות שלה. 
פינוי בינוי, בין אם הוא בחיפה או בכל מקום אחר, הוא מבורך והוא מאפשר להתקדם, לבנות ולהשאיר את הישן כזיכרון מתוק.

חברת אפריקה התחדשות עירונית היא חברה בעלת שם, ניסיון ומוניטין המובילה פרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית בחיפה ובמגוון ערים נוספות.

 

פינוי בינוי חיפה | אפריקה ישראל