מדריך פינוי בינוי – כל מה שצריך לדעת על הפרויקטים

פינוי בינוי הוא פרויקט אשר יכול לטמון בחובו יתרונות רבים עבור כל הנוגעים בדבר. יחד עם זאת, רגע לפני שנוקטים בצעדים על מנת להוציא את הפרויקט אל הפועל, חשוב לקרוא בעיון מדריך פינוי בינוי, אשר יוכל לסייע במטרה.

 

היכרות עם המסלולים השונים

יש 2 מסלולים עיקריים בתחום הפינוי בינוי שחשוב להכיר: המסלול הראשון הוא מסלול הרשויות, במסלול זה הפרויקט יקודם ויצא אל הפועל ביוזמה של הרשות המקומית שהמבנה נמצא בשטחה ושל משרד השיכון והבינוי. 

המסלול השני הוא מסלול מיסוי, אשר מקודם על ידי יזמים עצמאיים. כמובן, שעל מנת שהפרויקט אכן יקבל את האישורים המתאימים ויוכל לצאת אל הפועל, הוא חייב לעמוד בדרישות שונות. 

מדריך פינוי בינוי | אפריקה ישראל - התחדשות עירונית

מדריך פינוי בינוי – היתרונות לדיירים וליזמים

פרויקט פינוי בינוי מאפשר לכל הלוקחים בו חלק ליהנות משורה של יתרונות שונים, כאשר אחד המרוויחים הגדולים מהפרויקט הם הדיירים או נכון יותר, בעלי הדירות באותו מבנה. 

ראשית, הם מקבלים דירה חדשה, גדולה ומרשימה יותר, שכחלק מכך הערך שלה יהיה גבוה יותר מזה של הדירה הקודמת. 

מעבר לכך, הדירה תהיה בטיחותית יותר למגורים, בשל הוספת הממ"ד לדירה.

גם היזמים נהנים מיתרונות רבים ובין היתר: העובדה שהם לא צריכים לשלם על הקרקע וכמובן, האפשרות שלהם לבנות על כל יחידת דיור במבנה הישן, 2 יחידות דיור במבנה החדש.  

כאמור, אלו רק חלק מהתועלות והיתרונות אשר טמונים באותו הפרויקט. 

 

הוצאת הפרויקט אל הפועל

החלק החשוב ביותר בכל מדריך פינוי בינוי הוא הוצאת הפרויקט אל הפועל. הליך זה מתבסס על מספר שלבים שונים, כאשר בשלב הראשון יש לשלוח הודעות לתושבי השכונה. בשלבים הבאים יש להחתים את כל הדיירים וכמובן, בשלבים הבאים המושכות עוברות אל היזמים אשר נוקטים בכל הפעולות הנדרשות לצורך המטרה. 

אם אתם מעוניינים בפרטים נוספים לגבי מדריך פינוי בינוי, על שלביו השונים, מוזמנים ליצור קשר עם חברת אפריקה התחדשות עירונית מבית אפריקה ישראל מגורים, שהינה חברה יזמית מבין המובילות בהוצאה אל הפועל של פרויקטים מעולם ההתחדשות העירונית.