חוק פינוי בינוי

האם יצא לכם לשמוע על כך שיצא תיקון לחוק תמ"א 38, אבל אתם לא באמת יודעים מה הוא אומר? לא משנה אם קיבלתם תמ"א 38 בתל אביב או תמ"א 38 ברמת גן , חשוב לדעת בדיוק מה השינוי בחוק אומר ולמה אתם והבניין שלכם זכאים.

אנחנו יודעים שהנושא יכול להיות מבלבל למי מכם שלא מגיע מתחום הבנייה או לא נתקל בסוג פרויקט כזה בעבר, אז בדיוק בשביל זה הכנו לכם מדריך קצר שמסכם את כל מה שחשוב שתדעו על תמ"א 38 תיקון 2 או בשמו השני – תמ"א 38 ב'.

 

אז מה התיקון בעצם אומר?

התיקון לחוק התמ"א הקיים נחקק בשנת 2010 והוא עוסק בנתינת אופציה של הריסה ובנייה חדשה של הנכס, תוך שמירה על כל הזכויות שלכם. הכוונה היא שבמידה וימצא כי על הבניין שלכם לעבור שיפוצים רציניים, תוכלו לקבל את האפשרות של הריסת הבניין לחלוטין ובנייתו מחדש. מטרת הפינוי והבינוי היא לשפץ את הבניינים הישנים ולספק לכם מקומות בטוחים יותר לחיות בהם.

חוק פינוי בינוי

חוק פינוי בינוי - מה מקבלים? 

כל הדבר הזה - פינוי בינוי - נשמע כמו הרבה עבודה, אז מה יוצא לכם מזה, לדיירים? במידה והבניין שלכם יעבור תהליך של פינוי ובינוי, יש סיכוי גדול שתצאו מהתמ"א עם דירה חדשה יותר ממה שהייתה לכם. חשוב לזכור כי במסגרת חוק פינוי בינוי הקבלנים מחויבים לספק לכם דירה חדשה לאחר סיום העבודות. מה יוצא מכך לקבלן? הוא יוכל לשפץ את הבניין ולבנות בו דירות נוספות, בהן הוא יוכל לשכן משפחות ודיירים חדשים. 

איך אוכל לדעת אם הבניין שלי זכאי לתהליך?

אי אפשר פשוט לפתוח בהליך תמ"א בכל רגע בו נרצה. במידה ואתם חושבים שהבניין שלכם זקוק לעבודות אלו יש לבדוק שהבניין עומד בכל מיני קריטריונים, ביניהם גובה הבניין (כמה קומות הוא מכיל), באיזו שנה הוא נבנה, האם הוא עומד בתקן המדיני המחייב בנייה שתוכל להגן עליכם מפני רעידת אדמה ועוד. באמצעות חיפוש פשוט ברשת תוכלו למצוא את כל הקריטריונים שהמדינה מציבה לביצוע תמ"א ותוכלו לראות האם הבניין שלכם עומד בהם. 

באילו בעלי מקצוע עליי להיעזר כדי לבצע את התיקון?

ישנם כמה בעלי מקצוע שמומלץ לשכור את שירותיהם במהלך ביצוע תמ"א 38 תיקון 2:

● מהנדס

● הנדימן

● קבלן

● אדריכל

● עורך דין

המאמר מוגש מטעם אתר טופ הנדימן.