מיזמי פינוי בינוי בירושלים

לכל הפרויקטים >>

 

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על תוכניות התחדשות עירוניות בכל רחבי הארץ וגם ירושלים, בירתנו, לא נותרת כמובן מחוץ לתמונה – רק לאחרונה יצאה הודעה מהעירייה על עלייה בבניית יחידות דיור חדשות במסגרת מיזמי פינוי בינוי.

כידוע, בעיר ירושלים ישנו מחסור בקרקעות בשל גידולה הטבעי של האוכלוסיה ולכן, פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית נחשבים למבורכים בעיר.  

מיזמי פינוי בינוי בירושלים ובכלל מהווים חלק מתוכנית ממשלתית אשר ייעודה המרכזי הוא חיזוק מבנים ישנים – זאת בדומה לפרויקטים אחרים המוגדרים תחת ההתחדשות העירונית כמו תמ"א 38.

בהליך פינוי בינוי, המבנים נהרסים עד היסוד ונבנים מחדש,  עם תוספת של יחידות דיור נוספות המהוות למעשה את התשואה של היזמים אשר עומדים מאחורי אותם הפרויקטים המדוברים. 

 

איך פינוי בינוי בירושלים עובד?

פינוי בינוי בירושלים, כמו במקומות אחרים, היא תוכנית שהיזמים או הדיירים מוציאים לפועל, כשכולם אמורים להרוויח ממנה. הדיירים מקבלים התחייבות מהיזם שהם יקבלו דירה בפרויקט החדש בגודל הדירה הישנה שלהם או יותר מזה, ובכל מקרה שווי הדירה יהיה גבוה הרבה יותר, היזמים יבנו וימכרו את הדירות האחרות והאזור יתפתח ויפרח. בפועל, צריך להיחתם הסכם כזה בין הדיירים לבין היזם ולאחר מכן וכשיש את כל האישורים הוא הורס את המבנה ובונה בניין חדש. 

 

פינוי בינוי בירושלים – רווח לכל הנוגעים בדבר

מיזמי פינוי בינוי בירושלים טומנים בחובם רווח לכל הנוגעים בדבר – בעלי הדירות במבנים אשר לוקחים חלק בפרויקט אמורים לקבל דירה חדשה וגדולה יותר שערכה גבוה בעשרות אחוזים מזה של הדירה הקודמת. מעבר לכך, יזם הפרויקט אמור לממן להם דיור חלופי עד להשלמת הפרויקט וקבלת המפתח לדירה החדשה. חשוב לציין שהדיירים מצדם לא צריכים להוציא כסף מכיסם על הפרויקט. 

יזם הפרויקט קוצר את פירות הפרויקט מיחידות הדיור הנוספות המתווספות למבנה, ועיריית ירושלים נהנית מכל היתרונות הטמונים בהתחדשות עירונית, כך שלמעשה כל הצדדים מרוויחים. 

חשוב לציין שמכיוון שירושלים היא עיר שמחירי הדירות בה הם יחסית גבוהים מלכתחילה, הרווח של הדיירים גבוה אף יותר. 

 

הכתובת הנכונה למיזמי פינוי בינוי

פינוי בינוי בירושלים קיים בשנים האחרונות ברשויות המקומיות, ויש כמה פרויקטים כמו אלו של חברת אפריקה התחדשות עירונית.

אם גם אתם מעוניינים להוציא אל הפועל מיזם של פינוי בינוי בירושלים, כל שאתם צריכים לעשות בשלב הראשון זה לגייס את הסכמתם של לפחות 80 אחוז מבעלי הדירות במבנה. 

השלב הבא יהיה יצירת קשר עם חברת אפריקה התחדשות עירונית, וזה למעשה יהווה את הצעד החשוב והמשמעותי ביותר בדרך להוצאת הפרויקט אל הפועל. 

מכאן ואילך החברה תלווה אתכם ותשקף לכם את כל הפעולות בהן יש לנקוט עד לאישור הפרויקט וליציאה אל הדרך. 

לקריאה נוספת על חוק פינוי בינוי >>

 

 

מיזמי פינוי בינוי בירושלים